1. گفتگوی معاون تحقیقات و فناوری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با دبیر جشنواره نشان تعالی HSE
2. تأکید مهندس طاهری اصل بر همراهی و مشارکت سازمان‌های نظام مهندسی ساختماندر طرح نشان تعالی HSE
3. نقش آیین‌نامه کنترل ساختمان در مقاوم‌سازی ساختمان‌ها/ ایمنی ساخت‌وساز در کشاکش دولت و مجلس
با وقوع هر زلزله مرگباری در هر مقطعی، عموما پر تکرارترین جمله‌ای که شنیده می‌شود، توصیه به درس گرفتن از زلزله برای ایمن‌سازی واحدهای مسکونی است.
4. فرهنگ‌سازی لازمه ارتقا‌ی ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی/ تربیت هزاران بازرس برای اجرای H.S.E در ساخت‌وساز
مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام با بیان اینکه فرهنگ سازی درباره بهداشت ایمنی کار نقش بسیار موثری درارتقای بهداشت کار خواهد داشت گفت: نادیده گرفتن مباحث ایمنی بوجود آمدن خسارات دوسویه ای برای کارفرمایان وکارگران می شود و براین اساس لازم است که دستگا ههای مربوطه اهتمام ویژه ای برای افزایش فرهنگ ایمنی وبهداشت کار داشته باشند.
5. در جشنواره HSE به دنبال همگرایی و مشارکت بیمه‌ها هستیم/ تا اجرای درست و دقیق HSE در صنعت ساختمان فاصله داریم
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با یادآوری این موضوع که تا اجرای درست و دقیق HSE در صنعت ساختمان فاصله داریم تاکید کرد: اما چنانچه نگرش و آگاهی‌ ما نسبت به موضوع بیشتر شود و کارشناسان با مهارتی در این زمینه پرورش دهیم، به اهداف موردنظر در این زمینه نزدیک خواهیم شد.
6. برگزاری جلسه توجیهی ایمنی کارگروه HSE در جنوب استان کرمان
جلسه توجیهی نشان تعالی HSE با حضور کلیه پیمانکاران و مشاوران طرف قرارداد در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان برگزار شد.
7. ایمنی در ساخت‌و سازها از مسیر فرهنگ‌سازی عبور می‌کند/ نقش شرکت‌های بیمه‌ در پیشگیری از حوادث ساختمانی
مدیر کل راه وشهرسازی استان گیلان با بیان اینکه تحقق اهداف مدنظر درحوزه ایمنی ساختمان ها مشروط به انجام فرهنگ سازی های لازم است درعین حال تاکید کرد: برگزاری جشنواره نشان تعالی HSE ،فرصت مغتنمی است تا به متولیان حوزه ساختمان تلنگرزده شود تا آنها نسبت به تکالیف قانونی خود در حوزه ایمنی ساخت وسازها و نیز پروژه های عمرانی آگاه شوند و در فاز بعدی در جهت اجرایی کردن مسئولیت‌های قانونی خود دقت عمل بیشتری کنند.
8. ضعف مقررات‌ملی در تامین ایمنی کارگاه‌های ساختمانی/ نقش موثرجشنواره نشان تعالی HSE در ارتقای ایمنی
رییس هیأت مدیره انجمن های صنفی کارگری مسئولین حفاظت فنی ، ایمنی و بهداشت کار کشور با بیان اینکه برای تحقق بهداشت ایمنی در کارگاه های ساختمانی باید وزارت راه زیرساخت‌های لازم را فراهم کند درعین حال برنقش موثر جشنواره نشان تعالی HSE درارتقای ایمنی تاکید کرد.
9. عضو شورای شهر تهران مطرح کرد: شناسایی 7300 ساختمان ناایمن سطح شهر تهران/1500 ساختمان ناایمن متعلق به شهرداری
رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا اظهار داشت: متاسفانه اطلاعات دقیق و به روزی از وضعیت ایمنی ساختمانهای تهران وجود ندارد، باید یک سامانه پایش ایمنی برای ساختمان های عمومی شهر تهران ایجاد شود.
10. برگزاری نشست یک روزه نشان تعالی HSE در گیلان
نشست یک روزه نشان تعالی HSE با حضور پیمانکاران عضو انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان و انجمن صنفی پیمانکاران ساختمانی و تأسیساتی استان و ارزیابان این طرح در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی گیلان برگزار شد.
11. اندوه آبان، تسلیت ایران من...
دردناک‌تر از این وجود ندارد... زلزله بدترینِ بدترین‌هاست... همه‌چیز از کنترل خارج می‌شود و ساده‌ترین نیازهای آدمی، می‌شود بزرگ‌ترین دغدغه.
12. تشکیل کمیته فنی نشان تعالی HSE در ساختمان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی
انتخاب و اعطای احکام اعضای اصلی کمیته فنی نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) / برگزاری آزمون‌های مجازی و آنلاین برای یک هزار نفر ارزیاب ساختمانی
13. نشست یکروزه نشان تعالی HSE در اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از برگزاری نشست یکروزه نشان تعالی HSE در اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد.
14. انتخاب و اعطای احکام اعضای اصلی کمیته بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE)/ برگزاری آزمون‌های مجازی و آنلاین برای یکهزار نفر ارزیاب ساختمانی
اعضای اصلی کمیته اصلی بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) انتخاب شدند و احکام آنها در نشستی که به همین منظور به آنها اعطا شد. کمیته فوق به منظور فرهنگ‌سازی برای کاهش سوانح ساختمانی تشکیل شده است.
15. تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت (HSE) در تمامی استان‌های کشور
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در سومین نشست مدیران مسکن و ساختمان منطقه یک کشور، ضمن اعلام تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت HSE در ادارات کل سراسر کشور از برگزاری همایش نشان تعالی HSE در آذرماه سال جاری خبر داد.
16. برگزاری کارگاه آموزشی ارزیابان HSE در وزارت راه و شهرسازی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست ارزیابان معرفی شده در حوزه HSE (ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست) در صنعت ساخت و ساز که جزو مبحث ۱۲۲ مقررات ملی و کنترل ساختمان است با حضور ارزیابان معرفی‌شده از سوی مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور، حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و همچنین جمعی از ارایه‌کنندگان طرح آموزش HSE از دانشگاه تهران، امروز ۱۵۵ مردادماه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
17. گزارش تصویری: برگزاری کارگاه آموزشی HSE در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی
18. برگزاری دومین گردهمایی ارزیابان برگزیده نشان تعالی HSE
جلسه توجیهی ارزیابان نشان تعالی HSE در سالن کنفرانس علامه امینی دانشگاه تهران با حضور 60 نفر از ارزیابان برگزیده آزمون اولیه در تاریخ 10 مرداد 1396 برگزار شد.
19. امضای تفاهم‌نامه همکاری در طرح نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست/ ارزیابی کارگاه‌های ساختمانی برای سنجش میزان رعایت ایمنی
بین وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه تهران انجام شد: تفاهم‌نامه همکاری در طرح نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) بین معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران به امضا رسید.
20. ساختمان ها با پلاک‌های رنگی درجه‌بندی ایمنی‌ می شوند
بعد از آنکه حساسیت مردم نسبت به ساختمان های ناایمن بیشتر شد، روند شناسایی این ساختمان ها نیز اغاز گردید و در این راستا قرار است که ساختمان های ناایمن با نصب بنر به مردم معرفی شود.
21. تهیه لیست ساختمان های ناایمن تهران
لیستی از ساختمان های ناامن به منظور اقدام فوری تهیه شده که در این میان ساختمان علاء الدین و آلومینیم فوری ترین آنهاست.
22. درباره HSE NEWS
23. یادداشت وزیربهداشت درباره حادثه پلاسکو
وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود در تلگرام با ابراز تاسف از حادثه پلاسکو، نوشت:‌ لازم می‌دانم تاکید کنم من نیز به سهم خود بررسی وضعیت تمام بیمارستان‌های دولتی را به لحاظ ایمن سازی واطفاء حریق با جدیت پیگیری می‌کنم.
24. مازیار حسینی، معاون شهردار تهران: ۳هزار ساختمان بزرگ دارای نقص در تهران داریم
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: سه هزار ساختمان اداری و تجاری آسیب پذیر در تهران وجود دارد که نواقصی دارند.
25. پادزهر تکرار پلاسکو
آمارهای اولیه درباره ابعاد «تهدید تهران با آتش‌سوزی‌های مشابه فاجعه تلخ پلاسکو»، از استعداد بروز حوادث به مراتب بزرگ‌تر در شهر به‌واسطه وجود دست کم ۳۰۰۰ سازه پرخطر – به لحاظ نوع فعالیت‌ در ساختمان و ناایمن بودن بنا - حکایت دارد.
26. ابتکار: مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در ساختمان پلاسکو رعایت نشده بود
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در برخی قراردادها موضوع سیستم مدیریت hse (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) نادیده گرفته می شود که حادثه تلخ و پرهزینه آتش سوزی ساختمان پلاسکو از مصادیق خسارت بار کم توجهی به آن است.