HSE برای تمام لحظات زندگی

toggle menu
اخبار نشان تعالی HSE

تشکیل کمیته فنی نشان تعالی HSE در ساختمان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی

انتخاب و اعطای احکام اعضای اصلی کمیته فنی نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) / برگزاری آزمون‌های مجازی و آنلاین برای یک هزار نفر ارزیاب ساختمانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اولین نشست کمیته فنی نشان تعالی HSE در تاریخ 16 آبان ماه سال جاری به همت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با حضور مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، دبیراجرایی نشان تعالی HSE و اعضای کمیته در محل سالن جلسات معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، برگزار شد.
در نشست فوق، از سوی حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی ‌و‌کنترل ساختمان که همزمان ریاست کمیته فنی نشان تعالی HSE را برعهده دارد، احکام اعضای کمیته به آنها اعطا شد. کمیته فوق به منظور نظارت بر کار ارزیابی، فرهنگ سازی برای کاهش حوادث ساختمانی و تدوین توصیه نامه هایی برای خروجی های حاصل از ارزیابی نشان تعالی HSE تشکیل شده است.

مهندس شیخ انصاری معاون مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، مهندس مسعود افراز و مهندس محمدعلی ریاحی از کارشناسان دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، دکتر کاظم نعیمی مطلق و مهندس کمال الدین احمدیان راد از دبیرخانه نشان تعالی HSE، مهندس محمدرضا یاسایی‌ضمیر نماینده کانون سراسری انجمن‌های صنفی مسکن و ساختمان کشور، دکتر مرتضی بیک لریان از شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان، دکتر رجب‌علی نیکویی نماینده سندیکای شرکت‌های ساختمان ایران، دکتر سیدابوالفضل اشرف‌منصوری ریاست کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار، دکتر مجید شرافتی‌نژاد، مهندس حسن سلطان‌علی با توجه به سوابق حرفه‌ای و همچنین مهندس زینب شاکری دبیر کمیته و کارشناس دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان به عنوان اعضای کمیته فنی نشان تعالی HSE انتخاب شدند.

مهندس مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در نشست فوق، تایید کردند: موضوع ایمنی به صورت جدی پس از برگزاری همایش HSE در استان مازندران در دستور کار دفتر قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان با تاکید بر این مطلب که موضوع سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) از ابتدا به عنوان فعالیت ترویجی و تشویقی در دستور کار بود، افزود: از آنجاییکه دانشگاه تهران در بحث HSE فعالیت های قابل توجهی را انجام داد و مطالعات مناسبی در زمینه ارزیابی HSE دارد می تواند در ارزیابی کارگاه ها و مجتمع های ساختمانی توسط ارزیابان دارای صلاحیت نقش مهمی را ایفا کند.
وی ادامه داد: ۶ ماه از فعالیت دبیرخانه نشان تعالی HSE می‌گذرد و فرهنگ‌سازی در موضوع مهم HSE در استان‌ها آغاز شده است. در عین‌حال، آموزش کارشناسان در حوزه HSE انجام شده و در این‌ مورد آزمون‌های مجازی و آنلاین برای حدود یکهزار نفر انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته فنی، نتیجه ارزیابی‌‌های انجام شده توسط ارزیابان را مورد بررسی قرار می‌دهد و همچنین توصیه نامه هایی را برای عدم انطباق ها تدوین خواهد کرد.
در ادامه دکتر نعیمی مطلق دبیر اجرایی نشان تعالی HSE، مولفه های مدل نشان تعالی HSE شامل معیارها و زیرمعیارهای روش ارزیابی را تشریح نمودند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیش‌تر تفاهم‌نامه همکاری در طرح نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) بین معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت امر فرهنگ سازی به منظور کاهش سوانح ساختمانی و انجام ارزیابی HSE به امضا رسیده بود. دکتر مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اینباره گفته بودند: حضور دانشگاه با دیدگاه نظری می تواند در کنار دستگاه های دولتی که همواره از دیدی عمل گرا برخوردار هستند نتیجه خوبی را در این عرصه به دست آورد.

  تشکیل کمیته فنی نشان تعالی HSE در ساختمان معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی
 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/08/23
 • تعداد مشاهده : 1517 بار
تصویر امنیتی

جشنواره و رویدادهای آتی

پنجمین جشنواره نشان تعالی سلامت ، ایمنی و محیط زیست HSE

تماس
آدرس
 • آدرس دبيرخانه : تهران- خیابان انقلاب- خیابان 16 آذر- نبش کوچه عروجی- پلاک 54
 • تلفن تماس :
 • 66459108 (021)
 • 66174702 (021)
 • 66459058 (021)
 • 66459311 (021)
 • 66459871 (021)

 • فکس: 66459684(021)

 • info@hseawards.org
"موسسه بین المللی ارزیابی نشان تعالی سلامت ایمنی و محیط زیست رادمان HSE" در راستای «توسعه اعتماد عمومی و مشتری محوری» و به منظور رسیدگی سریع به شکایات و مشکلات شما مشتریان و همکاران گرامی و استفاده از گزارشات و نقطه نظرات شما عزیزان در کلیه زمینه ها تلاش دارد تا با استفاده از امکانات ارتباطی موجبات ارائه خدمات مناسب تری را برای شما فراهم نماید.