HSE برای تمام لحظات زندگی

toggle menu
اخبار نشان تعالی HSE

اطلاعیه مهم درباره تفاوت نشان تعالی HSE با سایر طرح‌های مشابه

نظر به اهمیت شفاف سازی و پاسخ به سوالات عدیده مطرح شده در مورد مدل ارزیابی نشان تعالی HSE (مدل تدوین شده توسط دانشگاه تهران) و جشنواره اخیر مطرح شده با عنوان ارزیابی تعالی عملکرد HSE که در یک مجتمع آموزشی جنوب کشور راه اندازی شده است، خلاصه‌ای از مطالب پیرو تفاوت این دو طرح در ادامه آورده شده است.

نظر به اهمیت شفاف سازی و پاسخ به سوالات عدیده مطرح شده در مورد مدل ارزیابی نشان تعالی HSE (مدل تدوین شده توسط دانشگاه تهران) و جشنواره اخیر مطرح شده با عنوان ارزیابی تعالی عملکرد HSE که در یک مجتمع آموزشی جنوب کشور راه اندازی شده است، مطالب ذیل به حضورتان ایفاد میگردد:

۱- جشنواره مذکور هیچ ارتباطی به دبیرخانه علمی و اجرایی نشان تعالی HSE و دانشگاه تهران ندارد.
۲- ماهیتا و محتوایی بین این دو مدل اختلاف بسیار است.
۳- مدل نشان تعالی HSE (دانشگاه تهران بومی و در حال توسعه بین المللی توسط دانشگاه ماگدبورگ آلمان) میباشد در حالی که این مدل الهام گرفته از EFQM و بر همان مبنای اجرا میباشد.
۴- در مدل نشان تعالی HSE دانشگاه تهران فرایندهای مدیریتی و مهندسی تفکیک میباشند و ارزیابان در ۴ محور اصلی ارزیابی را به صورت فیزیکی انجام میدهند و نه صرفا مدرک محور.
۵- در وب سایت جشنواره مذکور در مجتمع آموزشی جنوب کشور، مطالبی در اسناد، محتویات، ساختار، منطق مدل، نظامنامه درج گردیده است که عینا از وب سایت مدل نشان تعالی HSE کپی برداری شده است.
۶- کپی برداری های انجام شده مصداق benchmark نبوده و اسمی از منبع ذکر نشده است.
۷- نظامنامه در تمامی بخش ها به جز بخش فنی کپی برداری عینی و حتی بدون حذف بعضی از عناصر مربوط به مدل نشان تعالی HSE دانشگاه تهران میباشد.
۸- نگارنده جشنواره فوق الذکر نه از لفظ جایزه گذشته است نه «نشان»، این سردرگمی را در منوهای اصلی میتوان مشاهده نمود.
۹- در برخی قسمت ها به برند مدل نشان تعالی HSE یعنی HSE Awards اشاره شده است که نشان از اشتباه راهبردی نگارنده است.
۱۰- ساختار و ترکیب اعضای این مدل و یا به اصطلاح چارت مدل ناشی از اشتباه تاکتیکی در کپی برداری از نسخه اصلی است.
۱۱- در قسمت هدف از جشنواره و ضرورت و اهمیت و حتی در محورهای جشنواره مذکور دقت نمایید و با نسخ اصلی که در وب سایت نشان تعالی HSE دانشگاه تهران به آدرس www.hseawards.org آمده است مقایسه کنید.

✅ امور حقوقی دبیرخانه نشان تعالیHSE ودانشگاه تهران ، حراست از مطالب کپی برداری شده را با تمام جدیت از طریق قضایی پیگیری خواهد نمود.

هم اکنون در مدل نشان تعالی HSE، بیش از ۱۰۰ شرکت در حوزه های مختلف در فرایند ارزیابی شرکت نموده اند، در روزهای آتی، تصاویری مربوط به فرایند ارزیابی از شرکت ها و نام شرکت ها و آشنایی با نرم افزار نشان تعالی HSE در کانال نشان تعالی HSE منتشر خواهد شد.

فرایند نشان تعالی HSE تدوین شده در دانشگاه تهران، مقرر است در سال دوم خود با همکاری دانشگاه ماگدبورگ آلمان به صورت بین المللی در سایر کشورهای منطقه فرایند ارزیابی را انجام داده و جشنواره به میزبانی کشور عزیزمان ایران برگزار گردد.

جهت اطلاع از همکاری های بین المللی دبیرخانه نشان تعالی HSE و دانشگاه ماگدبورگ آلمان میتوانید به منوی امور بین الملل در وب سایت www.hseawards.org مراجعه فرمایید.

در پایان از تمامی همکاران و دوستان گرامی دعوت میشود جهت اطلاع از تمامی معیارها و زیر معیارهای مدل نشان تعالی HSE (تدوین شده توسط دانشگاه تهران)، مطالب مندرج در کانال تلگرامی hseawardsiran@ و وب سایت www.hseawards.org را مطالعه فرمایند.

 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/10/04
 • تعداد مشاهده : 1207 بار
تصویر امنیتی

جشنواره و رویدادهای آتی

پنجمین جشنواره نشان تعالی سلامت ، ایمنی و محیط زیست HSE

تماس
آدرس
 • آدرس دبيرخانه : تهران- خیابان انقلاب- خیابان 16 آذر- نبش کوچه عروجی- پلاک 54
 • تلفن تماس :
 • 66459108 (021)
 • 66174702 (021)
 • 66459058 (021)
 • 66459311 (021)
 • 66459871 (021)

 • فکس: 66459684(021)

 • info@hseawards.org
"موسسه بین المللی ارزیابی نشان تعالی سلامت ایمنی و محیط زیست رادمان HSE" در راستای «توسعه اعتماد عمومی و مشتری محوری» و به منظور رسیدگی سریع به شکایات و مشکلات شما مشتریان و همکاران گرامی و استفاده از گزارشات و نقطه نظرات شما عزیزان در کلیه زمینه ها تلاش دارد تا با استفاده از امکانات ارتباطی موجبات ارائه خدمات مناسب تری را برای شما فراهم نماید.