HSE برای تمام لحظات زندگی

toggle menu
مقالات
خانه داری صنعتی

اهمیت نظم کارگاهی و خانه داری صنعتی در ایمنی

خانه داری صنعتی و ایمنی دو عنصر وابسته به هم هستند. نظم کارگاهی و خانه داری صنعتی خوب فقط به معنای تمیز نگه داشتن محل کار نیست ، بلکه اساس جلوگیری از حادثه و آتش سوزی است. اینکه خطرات را از بین ببرید مهم است زیرا مجبور نیستید  در محیطی که هازارد وجود دارد کار کنید.

ادامه مطلب

سیلیس

سیلیس و راه های مقابله با آن در کارگاه

سیلیس یک ماده معدنی رایج است که در بسیاری از مصالح در کارگاه های ساختمانی مانند خاک، سنگ ،ماسه ، بتن و آجر یافت می شود.کارگرانی که در گرد و غبار حاوی سیلیس تنفس می کنند ممکن است در معرض بیماری های تنفسی قرار بگیرند.در برخی کارها، قرار گرفتن در معرض سیلیس به دلیل کم بودن گرد و غبار بسیار کم است، بنابراین نیازی به کنترل گرد و غبار سیلیس نیست. قرار گرفتن در معرض سیلیس با حجم بالا در حین انجام فعالیت های ساختمانی رخ می دهد که گرد و غبار ایجاد می کنند .

ادامه مطلب

PPE هوشمند

تجهیزات حفاظت فردی هوشمند

فناوری هایی که قابل پوشیدن هستند از هیجان انگیز ترین پیشرفت ها در تجهیزات حفاظت فردی  PPE هستند. تکنولوژی های دیجیتال به عنوان لباس های حفاظتی با دستگاه های الکترونیکی داخلی ، ایمنی محل کار را به طور چشم گیری افزایش میدهند. در این تجهیزات حفاظت فردی ، مناطق آسیب پذیر بدن به سنسورها و محرک هایی مجهز شده اند که با واکنش هایی که در شرایط مختلف نشان می دهند سطح ایمنی فرد را بالا می برند و باعث افزایش ایمنی ، حفاظت و راحتی می شوند.

ادامه مطلب

تکنولوژی در hse

چگونه تکنولوژی باعث ارتقای سطح ایمنی در محل کار میشود؟

ایمنی محیط کار در هر سازمانی ضروری است زیرا همه کارگران می خواهند در یک محیط امن و محافظت شده کار کنند. . تمام صنایع دارای خطرات ایمنی هستند و مدیریت باید اطمینان حاصل کند که کارگران آنها ایمن هستند و در همه حال به راحتی کار می کنند.  زمانی که کارمندان احساس  کنند  کارشان ناایمن است یا کارفرمایان به فکر رفاه و آسایش انها نیستند ، بهره وری درکار از بین می رود.

ادامه مطلب

هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از حوادث

هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از حوادث

ایجاد رویداد ممکن است مواردی از قبیل مسافرت، نگهداری و ثبت اسناد، تحقیقات، جبران اثرات حادثه، خدمات حقوقی و پزشکی، بستری شدن، توان‌بخشی و جلب رضایت عمومی را به دنبال داشته باشد که تمامی این موارد هزینه در بردارد. 
یک راه طبقه‌بندی هزینه‌های ناشی از رویدادها، دسته‌بندی آن‌ها به هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم (پنهان) است. هنریچ اعتقاد داشت که هزینه‌های گزارش‌شده در مورد حوادث فقط شامل هزینه‌های پزشکی و غرامت زمان از دست رفته کارگر نیست. او بر اساس تحقیقات خود در سال 1926، نسبت 1 به 4 را ارائه داد.

ادامه مطلب

تئوری های رویدادها و حوادث

تئوری‌های رویداد و حوادث

بسیاری از افراد به ویژه آن‌هایی که در زمینه بررسی و پیشگیری از رویدادها از آموزش و تخصص بالایی برخوردار نیستند اعتقاد دارند که تنها یک علت می‌تواند باعث ایجاد رویدادها شود ( تئوری های تک علتی)این تئوری ها در خصوص پیشگیری از حوادث و رویدادها و بررسی حوادث راهکار قابل‌توجهی برای ارائه ندارد و ابزار ضعیفی هستند.  بنا بر تئوری‌های چند علتی، فاکتورها به صورت تصادفی یا روش‌های دیگر ترکیب ‌شده و باعث ایجاد رویداد می‌شوند.

ادامه مطلب

حفاظت از سقوط.

حفاظت از سقوط

کار در ارتفاع نیازمند تجهیزاتی است که فرد را در برابر سقوط محافظت کند. در این مقاله با تجهیزات حفاظت فردی که فرد را در برابر سقوط محافظت می کند آشنا می شویم.
ادامه مطلب

5s

مفهوم نظم و آراستگی سازمانی ( خانه‌داری صنعتی ) - 5s

5s، به عنوان موثرترين ره يافت و ستوني استوار در ساختمان عمليات اصلاحي و بهبود بهره‌وري شناخته شده است كه با اجراي اين اصول در صنايع و سازمانهاي مختلف تجاري، صنعتي و خدماتي موجب افزايش بهره‌وري، استفاده بهينه از سرمايه نيروي انساني و زمان انجام كار، افزايش كارايي و در نهايت سوددهي بيشتر سازمان مي‌شود.

ادامه مطلب

تجهیزات حفاظت فردی - حفاظت از بدن

تجهیزات حفاظت فردی - قسمت پنجم : حفاظت از بدن

لباس کار بایستی با توجه به خطراتی که در حین کار برای کارگر پیش می‌آید انتخاب‌شده و به ترتیبی باشد که از بروز خطرات تا حد ممکن جلوگیری نماید. 

ادامه مطلب

تجهیزات حفاظت فردی - حفاظت از دست و پا

تجهیزات حفاظت فردی - قسمت چهارم : حفاظت از دست و پا

دستکش‌ها در اشکال مختلف نظیر دستکش‌های دو و پنج انگشتی و یا بدون انگشت وجود دارند که هریک بر اساس نوع شغل، کارایی متفاوتی دارند. در برخی از دستکش‌ها وجود آستین‌های بلند، حفاظت لازم از ناحیه مچ، ساعد و حتی بالاتر ضروری می‌شود.مهم‌ترین فاکتور در انتخاب حفاظ‌های پا تناسب آن‌ها با نوع خطرات موجود است. حفاظ‌های پا بر اساس شکل، ناحیه مورد حفاظت، جنس و بعضی از فاکتورهای دیگر به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند.

ادامه مطلب

1 2
نظرات کاربران
تصویر امنیتی

جشنواره و رویدادهای آتی

پنجمین جشنواره نشان تعالی سلامت ، ایمنی و محیط زیست HSE

تماس
آدرس
 • آدرس دبيرخانه : تهران- خیابان انقلاب- خیابان 16 آذر- نبش کوچه عروجی- پلاک 54
 • تلفن تماس :
 • 66459108 (021)
 • 66174702 (021)
 • 66459058 (021)
 • 66459311 (021)
 • 66459871 (021)

 • فکس: 66459684(021)

 • info@hseawards.org
"موسسه بین المللی ارزیابی نشان تعالی سلامت ایمنی و محیط زیست رادمان HSE" در راستای «توسعه اعتماد عمومی و مشتری محوری» و به منظور رسیدگی سریع به شکایات و مشکلات شما مشتریان و همکاران گرامی و استفاده از گزارشات و نقطه نظرات شما عزیزان در کلیه زمینه ها تلاش دارد تا با استفاده از امکانات ارتباطی موجبات ارائه خدمات مناسب تری را برای شما فراهم نماید.