همیشه خبر میکند !

toggle menu
مقالات

چگونه تکنولوژی باعث ارتقای سطح ایمنی در محل کار میشود؟

تکنولوژی در  hse

ایمنی محیط کار در هر سازمانی ضروری است زیرا همه کارگران می خواهند در یک محیط امن و محافظت شده کار کنند. . تمام صنایع دارای خطرات ایمنی هستند و مدیریت باید اطمینان حاصل کند که کارگران آنها ایمن هستند و در همه حال به راحتی کار می کنند.  زمانی که کارمندان احساس  کنند  کارشان ناایمن است یا کارفرمایان به فکر رفاه و آسایش انها نیستند ، بهره وری درکار از بین می رود.

فناوری چگونه میتواند ایمنی محل کار را ارتقا دهد؟

سالهاست که فناوری از مرگ و میر و جراحات کارگران جلوگیری می کند . ظهور  گجت ها و ابزارهای پیچیده تر ، چشم انداز جدیدی  در خصوص ارتقای ایمنی محل کار ارائه می دهد. نظارت ، آموزش و گزارش ایمنی کارکنان تنها چند روش برای بهبود ایمنی محیط کار برای کارمندان است.

فناوری ارتباطات با سرعت بالا ارائه می دهد که می تواند به کارمندان در ماموریت ها و مکان های دور، کمک کند تا هنگام کار از امنیت و ایمنی بیشتری برخوردار شوند. در ادامه چند تکنولوژی  را با هم مرور خواهیم کرد که به ارتقای سطح ایمنی در محیط کار کمک میکنند.

فناوری تجسم سه بعدی  3D visualization technology

 این تکنولوژی به کارمندان کمک کند تا از محیط کار و خطرات آن آگاهی بیشتری کسب کنند. این فناوری با تصویر برداری از دو زاویه، تصاویری واقعی ایجاد می کند. فناوری سه بعدی مزایای زیادی برای جلسات آموزشی کارگران  در محیط های خاص دارد. تصاویر سه بعدی از محل کار به کارگران کمک میکند خطرات را پیش از ورود به محیط کار بشناسند و حس کنند.علاوه بر این به مدیران کمک میکند برای تجهیزات مورد نیاز کارگران در محیط کار برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند تا از وقوع حوادث پیشگیری کنند.

واقعیت مجازی  Virtual reality

تکنولوژی واقعیت مجازی به عنوان ابزاری برای آموزش بهداشت و ایمنی شغلی در حال تبدیل شدن به یک فناوری محبوب در دنیا است. این فناوری یک فضای مجازی ایجاد می کند که کاربران می توانند خود را دراین فضای مجازی ببینند و حس کنند. با استفاده از این  فناوری ، کارگران را می توان در معرض ریسک ها و خطرات بالا در یک محیط واقعی – مجازی قرار دهیم و آموزش های لازم را به آنها ارائه دهیم. این روش بسیار موثرتر از خواندن کتابچه ها و جزوه های آموزشی است.

هواپیماهای بدون سرنشین Drones

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در محل کار می تواند خطر  وقوع حوادث را کاهش دهد و در صورت وقوع حادثه، آسان تر می توان به علت حادثه پی برد و از رخداد دوباره ی آن میتوان جلوگیری کرد.همچنین در مواردی  محیط کار نا ایمن است ، ارسال یک هواپیمای بدون سرنشین برای بررسی منطقه ، اطلاعات مهمی بدون به خطر انداختن سلامت انسان به تیم می دهد. این فناوری امکان دسترسی به سایت های خطرناک را به تیم میدهد و اطلاعات ضروری را جمع آوری می کند و در معرض خطر قرار گرفتن نیروی انسانی را کاهش میدهد.

اپلیکیشن های ایمنی در موبایل ها  Safety apps :

خطرات در تمام محیط های کاری وجود دارند و اپلیکیشن های ایمنی برای بررسی مسائل مربوط به ایمنی ، با ارائه اطلاعات ارزشمند ، ساخته شده اند. این اپلیکیشن ها مدیریت ریسک، ایمنی و سلامت در محیط کار را آسان تر می کنند و به شما این امکان را می دهند همیشه به طور جدی مراقب عملیات ها در محیط کار باشید.اپلیکیشن هایی مانند DataScope به شما این امکان را میدهند که چک لیستی از سلامت، ایمنی، شناسایی خطرات و ضبط اطلاعات با عکس گرفتن داشته باشید. این اطلاعات برای هشدار دادن به مدیریت در طول تحقیقات مهم و یا حوادثی که رخ داده است، بسیار مهم و کارآمد هستند.

کلام آخر :

 استفاده از تکنولوژی های ایمنی در محل کار نه تنها باعث ارتقای  سلامت کارمندان  میشود بلکه باعث بهره وری بیشتر آنها میشود. فناوری ابزارهای مناسبی برای جمع آوری اطلاعات کافی و زمان واکنش سریعتر به کارگران ارائه می دهد همچنین در کاهش آسیب ها و مرگ و میر در محل کار تأثیر بسزایی دارد.  تکنولوژی ایمنی یک جنبه اساسی در محل کار است و شرکت هایی که از آن استفاده می کنند مشارکت در کار بهتر و کارمندان با رضایت و سلامت بیشتری را تجربه می کنند.

منبع : https://mydatascope.com

مشاهده ویدیوهای آموزشی در حوزه ایمنی ( کلیک کنید)

پادکست های جذاب همیشه خبر می کند (کلیک کنید)

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تصویر امنیتی

جشنواره و رویدادهای آتی

پنجمین جشنواره نشان تعالی سلامت ، ایمنی و محیط زیست HSE

تماس
آدرس
  • آدرس دبيرخانه : تهران- خیابان انقلاب- خیابان 16 آذر- نبش کوچه عروجی- پلاک 54
  • تلفن تماس :
  • 66459108 (021)
  • 66174702 (021)
  • 66459058 (021)
  • 66459311 (021)
  • 66459871 (021)

  • فکس: 66459684(021)

  • info@hseawards.org
"موسسه بین المللی ارزیابی نشان تعالی سلامت ایمنی و محیط زیست رادمان HSE" در راستای «توسعه اعتماد عمومی و مشتری محوری» و به منظور رسیدگی سریع به شکایات و مشکلات شما مشتریان و همکاران گرامی و استفاده از گزارشات و نقطه نظرات شما عزیزان در کلیه زمینه ها تلاش دارد تا با استفاده از امکانات ارتباطی موجبات ارائه خدمات مناسب تری را برای شما فراهم نماید.