همیشه خبر میکند !

toggle menu
مقالات

تجهیزات حفاظت فردی هوشمند

PPE هوشمند

فناوری هایی که قابل پوشیدن هستند از هیجان انگیز ترین پیشرفت ها در تجهیزات حفاظت فردی  PPE هستند. تکنولوژی های دیجیتال به عنوان لباس های حفاظتی با دستگاه های الکترونیکی داخلی ، ایمنی محل کار را به طور چشم گیری افزایش میدهند. در این تجهیزات حفاظت فردی ، مناطق آسیب پذیر بدن به سنسورها و محرک هایی مجهز شده اند که با واکنش هایی که در شرایط مختلف نشان می دهند سطح ایمنی فرد را بالا می برند و باعث افزایش ایمنی ، حفاظت و راحتی می شوند.

تجهیزات  PPE هوشمند  به اینترنت یا بلوتوث متصل می شوند و اطلاعات ایمنی را به  فرد و افراد دیگر مانند مدیران پروژه می رسانند. این تجهیزات حفاظت فردی هوشمند ، داده ها را جمع آوری می کنند ، با شرایط سازگار می شوند و درباره خطرات هشدار می دهند. این فناوری پیشرفته  منجر به کاهش خطاها و  کاهش تعداد و شدت حوادث و صدمات محل کار می شود که باعث افزایش بهره وری ، عملکرد و کارایی و در نتیجه صرفه جویی در دراز مدت می شود. PPE هوشمند به مدیران سایت اجازه دهد از  لوکیشن دقیق کارگران خود و اینکه آیا آنها محافظت شده و ایمن هستند ، مطلع شوند.

PPE هوشمند می تواند در محیط های کاری خطرناک ، مانند استخراج معادن ، نفت و گاز و... که ایمنی کارگران در آنها حیاتی است ، الگوها یا خطرات بالقوه ای که می تواند منجر به صدمه یا افزایش خطر شود ، شناسایی کند. سنسورهای فن آوری هوشمند می توانند با عناصر خنک کننده و گرمایشی ارتباط برقرار کرده و با توجه به دمای بدن و محیط تنظیم شوند و درصورتی که فرد در وضعیت خطرناکی قرار گیرد، هشدار قبل از حادثه می دهد و فرد و افراد دیگری که به بولوتوث یا وای فای آن وصل هستند مطلع می کند.

عینک ایمنی هوشمند Smart safety eyewear

این عینک دسترسی به داده ها را فراهم می کند و در صنایع با خطر بالا، ارتباط با کارگران را افزایش میدهد. دراین عینک ها یک نمایشگر در گوشه لنز اجازه می دهد تا اطلاعات در سطح داخلی عینک نمایش داده شود و کاربر به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشد. این  نمایشگرمی تواند مخاطب را از خطرات آگاه  کند و اسناد و اطلاعات را در اختیار او قرار دهد. همچنین در آینده این امکان وجود دارد که عینک های هوشمند از ورود افراد به محیط های خطرناک با دادن هشدار جلوگیری کنند.

کلاه ایمنی هوشمند Smart helmets

کلاه ایمنی هوشمند از متا سنسور برای ارزیابی شرایط ، ارائه اطلاعات و ارتقا عملکرد محافظتی استفاده می کند.حسگرها سقوط آزاد و عدم تحرک غیر منتظره و همچنین دما ، رطوبت و روشنایی محیط را تشخیص دهند. قرار دادن تراشه در کلاه ایمنی این امکان را میدهد که برنامه ریزی برای ایمنی انجام شود و سطح ایمنی فرد افزایش یابد.کلاه ایمنی هوشمند میتواند به  GPS مجهز شود همچنین می تواند دارای آشکارسازهایی باشد که در صورت قرار گرفتن در محدوده تجهیزات خطرناک ، به فرد با زنگ خطر هشدار می دهد.

دستکش ایمنی هوشمند  Smart safety gloves

تراشه موجود در این دستکش ها می تواند این امکان را به کاربر دهد که با اسکن دستکش، کاربر متوجه شود در کار با چه مواد شیمیایی می تواند از دستکش استفاده کند. این تراشه می تواند به طور هوشمند از ورود فرد به مناطق خطرناک مانند مناطق آلوده جلوگیری کند.

کفش ایمنی هوشمند  Smart safety shoes

کفش های ایمنی هوشمند از کفی های هوشمند حاوی تراشه استفاده می کنند که می توانند موقعیت های خطرناکی مانند خطر لیز خوردن را ارزیابی و شناسایی کند و به فرد هشدار دهد.این کفش اطلاعات حرکتی فرد را جمع آوری می کند و توسط حسگرهای هوشمند، آسیب های احتمالی را هشدار می دهد.

لباس کار هوشمند  Smart workwear

تراشه های هوشمند لباس کار، از تکنولوژی تشخیص حرکت سه بعدی استفاده میکنند و بدون لمس کردن لباس می توانید اطلاعاتی که لباس جمع آوری کرده را بخوانید.

امکانات و مزایای  PPE هوشمند بی پایان است و این رشته به سرعت در حال پیشرفت مداوم است تا نیازهای جدید محیط کار آینده را برآورده کند.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تصویر امنیتی

جشنواره و رویدادهای آتی

پنجمین جشنواره نشان تعالی سلامت ، ایمنی و محیط زیست HSE

تماس
آدرس
  • آدرس دبيرخانه : تهران- خیابان انقلاب- خیابان 16 آذر- نبش کوچه عروجی- پلاک 54
  • تلفن تماس :
  • 66459108 (021)
  • 66174702 (021)
  • 66459058 (021)
  • 66459311 (021)
  • 66459871 (021)

  • فکس: 66459684(021)

  • info@hseawards.org
"موسسه بین المللی ارزیابی نشان تعالی سلامت ایمنی و محیط زیست رادمان HSE" در راستای «توسعه اعتماد عمومی و مشتری محوری» و به منظور رسیدگی سریع به شکایات و مشکلات شما مشتریان و همکاران گرامی و استفاده از گزارشات و نقطه نظرات شما عزیزان در کلیه زمینه ها تلاش دارد تا با استفاده از امکانات ارتباطی موجبات ارائه خدمات مناسب تری را برای شما فراهم نماید.